Festivaly, koncerty a open air akce

Festivaly, koncerty a open air akce

Festivaly, koncerty a open air akce

Organizace festivalů, koncertů a open air akcí od profesionálů

Na technickém zajištění festivalů jsme vyrůstali a zkušenosti s festivaly a open air akcemi máme již od roku 2000. Pro festivaly a open air akce umíme zajistit kompletní technické zabezpečení celé akce, včetně technické podpory produkce. Postavíme vám pódium se zastřešením, dle požadavků vám zajistíme osvětlení a ozvučení akcí. Samozřejmostí je kvalitní projekční technika a dle požadavků vám zajistíme další stany pro produkci a backstage.

Na co se v oblasti pořádání festivalů a open air akcí specializujeme?
Naší specializací je projekční technika, kterou na festivalech realizujeme nejčastěji a to včetně obsahové náplně, kamer a živého kamerového přenosu. Zajišťujeme festivaly, koncerty a open air akce + kompletní technické zajištění ozvučení, osvětlení, projekcí, pódií, zastřešení pro festivaly, koncerty a open air akce, pronájem techniky a vybavení.

Možností, jak vhodně využít projekční techniku na festivalech je několik. Nejčastější použítí projekční techniky na festivalech je umístění velkoplošné projekce pro diváky, na hlavní stage, kde mohou během festivalové hudební produkce sledovat vybrané detaily z dění na pódiu (datilní záběry na účinkující), tak, aby i diváci ze zadních řad měli dokonalý přehled. Dle dispozic tyto záběry z kamer můžeme prolínat s grafickými vizuály a podklady od jednotlivých kapel. Během přestávek jsou tyto velkoplošné projekce využívány pro uvádění partnerů a sponzorů festivalu či open air akce (loga, reklamní spoty, grafiky a pod.) a dále také pro uvdádění různých souteží a inforamcí pro návštěvníky (další program, odjezd vlaků a pod.).

 

Sázavafest - Velkoplošná projekce
Projekce po stranách pódia, velikost pláten 4x3m, zadní projekce, přenos z kamer.

Festivaly koncerty a open air akce 1

Velkoplošná videoprojekce na plátna 4x3m / Velkoplošná videoprojekce na kruhová plátna 3m

Festivaly koncerty a open air akce 2 Festivaly koncerty a open air akce 3

Detail projekce na kruhové plátno / Velkoplošná projekce 5x4m

Festivaly koncerty a open air akce 4 Festivaly koncerty a open air akce 5

Videoprojekce na kruhová plátna / Velkoplošná projekce 6x4m

Festivaly koncerty a open air akce 6 Festivaly koncerty a open air akce 7

Projekční technika - další využití na festivalech
Projekční technika se na festivalech využívá typicky také pro přenos obrazu s aktuálním děním na pódiu do zákulisí - šaten kapel, backstage, produkce, tak aby i zde přítomní účinkující a jejich známí, mohli v klidu sledovat vystoupení svých kolegů. Typicky se používají plazmové obrazovky, kterou jsou umístěné na vyditelnýh místech.

Projekční technika - umístění plazmových obrazovek pro přenos dění z pódia do zákulisí

Festivaly koncerty a open air akce 8 Festivaly koncerty a open air akce 9

Festivaly - Velkoplošná projekce pro grafické vizualizace
Další možností pro využití velkoplošné projekce na festivalech a open air akcích je umístění jednotlivých projekčních ploch, například plazmových obrazovek a LED ploch do jednoho funkčního obrazce, kde se pak dle zadání promítají grafické vizualizace. Typicky pro taneční festivaly elektronické hudby. Dobře pak působí barevné sladění osvětlení s videoprojekcemi.

Projekční technika - spojení plazmových obrazovek a LED ploch do obrazce

Festivaly koncerty a open air akce 10 Festivaly koncerty a open air akce 11

Pódium a zastřešení pódia na festivaly a open air akce
Pódium se zastřešením je základem pro úspěšnou realizaci venkovních festivalů a open air akcí. Spoléhat se na to, že zrovna během konání akce nebude pršet není možné. Navíc účinkující mají v podmínkách pro své vystoupení stanoveno, že na venkovních akcích budou vystupovat pouze na krytém pódiu. Zastřešení chrání pódium, a na něm přítomné účinkující a veškerou techniku před deštěm, ale také před větrem - k tomu se používají boční výkryty a v neposlední řadě slouží pro uchycení osvětlovací a ozvučovací techniky a umístění reklamních bannerů. Níže uvádíme jak může takové pódium na festivaly vypadat. Pro volbu vhodné velikosti pódia, jeho výšky jsou především určující požadavky vystupujících, jejich počet, a dále také celková koncepce akce.

Festivaly koncerty a open air akce 12 Festivaly koncerty a open air akce 13

Festivaly koncerty a open air akce 14 Festivaly koncerty a open air akce 15